Një stuhi e madhe dëbore ka go ditur një autostradë në Japoninë veriore, duke shkaktuar dhe një aksident masiv duke përfshirë 130 makina.

Mediat e huaja bëjnë me dije se si pasojë e aksidentit ka humbur jetën një person, ndërsa kanë mbetur të plagosur 10 të tjerë.

Advertisements

Stuhia mbuloi një pjesë të autostradës Tohoku në prefekturën Miyagi rreth mesditës. Japonia është goditur nga stuhitë e mëdha të borës javët e fundit në disa pjesë të vendit duke parë dyfishin e reshjeve të pritshme të borës.

Në foto e mëposhtme shihet aksidenti masiv, sesi shoferët për shkak të stuhisë kanë humbur kontollin duke shkaktuar edhe aksidentin.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP