Përfaqësuesi i Kishës Ortodokse në Lezhë, Koço Kapedani, i cili u dh unua disa ditë më parë, ka folur për mediat, ndërsa ka treguar gjithë ngjarjen.

Kapedani tregon se ishte një punonjës i një firme që po ndërton një rrugë në lagjen ‘Gurra’ të qytetit të Lezhës, ai i cili e ka g od itur duke i lënë shenja të dukshme në syrin e djathte.

Advertisements

Kapedani ngre a k uza edhe ndaj policisë, pasi sipas tij ka qene kjo e fundit që e ka shtyre që ta fali dh un uesin e tije.

“Isha në shtëpi. Kishte ardhur fadroma dhe unë zbrita poshtë. I thashë mos i bini fort se më dë mtohen muret. Ky punëtori, kishte lopatën në dorë, kurse unë kisha shkopin që zbrisja nga shkallët. Ai ma mori nga dora dhe më go d iti. Rashë pa ndjenja, të them të drejtën. M’u bë syri xixa-xixa. Erdhi pastaj policia dhe më pas na shoqëruan në polici. Policia nuk mbajti qëndrim korrekt. Jam i indinjuar. Mua më thanë; fale! Unë e fala. I thashë mos më gj ykoni mua, se jam 80 vjeç. I gjithë opinioni në Lezhë është me mua”, tha Kapedani.

E gjithë ngjarja ndodhi për shkak se Kapedani i ka kërkuar punonjësve që të mos gërmojnë pranë banesës së tij pasi po i dëm t oheshin muret. Kaq ka mjaftuar që punëtori i firmës ndërtuese në Lezhë ta go dasë me një shkop në kokë, duke i shkaktuar pl agë. Nga ana e policisë ende nuk ka një njoftim për ngjarjen, edhe pse kjo ka 4 ditë që ka ndodhur.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP