Mbrëmjen e sotme janë regjistruar reshjet e para të dëborës për vitin 2021 në qytetin e Korçës.

Mësohet se temperaturat kanë pësuar ulje dhe kanë filluar reshjet e dëborës, të cilat kanë filluar të zbardhin rrugët.

Advertisements

Rreshjet e dëborës i kanë dhënë pamje tjetër qytetit në këtë fillim viti dhe banorët ashtu si çdo vit kanë dalë jashtë të shijojnë borën e parë që i mungoi festave të fundvitit.

Sinoptikanët kanë parashikuar prej ditësh reshje bore në vend, ndërsa edhe ditën e nesërme pritet që reshjet të jenë me intensitet mesatar në julindje.

Ndërkohë, deri më tani nuk raportohet për probleme me qarkullimin rrugor.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP