Home Sociale Histori suksesi/ U kthye nga emigracioni, fermeri Elvis Elezi rrëfen eksperiencën e investimit në Shqipëri

Histori suksesi/ U kthye nga emigracioni, fermeri Elvis Elezi rrëfen eksperiencën e investimit në Shqipëri

0
Histori suksesi/ U kthye nga emigracioni, fermeri Elvis Elezi rrëfen eksperiencën e investimit në Shqipëri

Të shumta janë rastet e fermerëve shqiptarë të cilët janë rikthyer në vendin tonë për të investuar në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. I tillë është edhe rasti i Elvis Elezit, një ish-emigrant që është kthyer nga Italia për të investuar ne fshatin Hardhi të Belshit.

Përmes një video-je të publikuar në faqen “Pakëz Dritë” është vetë Elvis Elezi i cili rrëfen për eksperiencën e tij të suksesshme. Ai tregon se fillimisht e kishte parë të vështirë mundësinë e investimit në Shqipëri mirëpo, siç e thekson edhe vetë, falë mbështetjes së qeverisë përmes pikave të grumbullimit malli i prodhuar nuk ngel më stok por shitet i gjithi. Prodhimet e Elezit eksportohen në vende të ndryshme të Bashkimit Europian.

Advertisements

‘Kam bërë shumë mirë që jam kthyer nga emigrimi. Falë politikave lehtësuese të qeverisë malli im nuk rri pa u shitur’, shprehet ndër të tjera Elezi./Lexo

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP