Një 38-vjeçar që e gjeti veten papritur fitues në një lotari prej 58 milionë paundësh, nuk deshi të festonte i vetëm, por kërkoi ta ndante gëzimin me miqtë.

Ryan Hoyle dhe shtatë shokë të tij morën avionin drejt Dubait, ku qëndruan në një hotel me pesë yje, e pinë shampanjë 1.700 paund shishja. Hoyle ishte i vendosur të mos kursehej në shpenzime.

Advertisements

38 vjeçari e fitoi lotarinë EuroMillions në prill të 2020-tës, por nuk festonte dot sic duhej për shkak të pandemisë së koronavirusit, thotë The Sun.

Tani megjithate vendosi se nuk kishte çfarë priste më. “I njoh këta djem prej 20 vjetësh, doja t`i bëja dhuratë një udhëtim të cilin të mos e harronin kurrë”, u shpreh ai.

Një prej shokëve te tij, Peter Garry u shpreh se kjo ishte java më e mrekullueshme që kishte pasur ndonjëherë në jetë.

Advertisements

“ Ai është miku më i mirë që dikush mund të ketë. Unë jam mësuar me hamburger në Spanjë, por këtu në Dubai, paratë u derdhën lumë”, tha Peter.

Kur të qetësohet dhe pak situata e koronavirusit, Hoyle planifikon të dërgojë dhe vajzën e tij 11 vjeçare në një udhëtim të paharrueshëm në Disneyland të Floridas.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP