Zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli ka treguar se kur do të vijë në Shqipri vaksina kundër koronavirusit.

Rakacolli u shpreh se vaksina do të jetë brenda tremujorshit të parë të vitit 2021, por ende nuk ka një datë të caktuar, teksa u shpreh se do të jetë falas dhe nuk do të jetë e detyrueshme.

Advertisements

“Nuk kemi një datë të saktë. Do të jetë brenda 3 muajshit të parë të vitit 2021. Vaksina nuk do të jetë e detyruar dhe do të jetë falas”, tha Rakacolli për ‘abcnews’.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements