Ka mjaftuar vetëm një koment një gjuhën serbe nga Vedat Muriqi, i cili i ka shkruar mesfushorit Milinkoviç-Saviç në rrjetet sociale që nëKosovë të plasë debati.

Reagimi i su lmuesit të Lazios nuk iu ka pëlqyer aspak mediave kosovare dhe tifozëve. Sulmuesi i përfaqësuese dardane, u aktivizua rreth 25 minuta para fundit në sfidën ndaj Napolit ku Lazio triumfoi me rezultatin 2-0.

Advertisements

I lumtur nga ky rikthim dhe fitorja e arritur, Muriqi, postoi 2 fota nga ndeshja në “Instagram” ku shkroi: “Jam shumë i lumtur që jam rikthyer dhe që kam kontribuuar në skuadër. Tri pikë shumë të rëndësishme. Forca shqiponja!” Në këtë postim komentoi edhe mesfushori serb Milinkoviç-Saviç që i shkroi: “Ajde srce” që në shqip do të thotë “Forca zemër”. Su lmuesi dardan ia ktheu shokut të skuadrës po në gjuhën serbe duke iu përgjigjur me “Ajmoooo” apo në shqip “Forcaaaa”. Ky koment ka ngjallur polemika në mediat kosovare dhe jo vetëm.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP