Një lajm i hi dhur ka ardhur për botën e sportit shqiptar. Është ndarë nga jeta në një moshë shumë të re zyrtari i FSHF-së, Florian Shkreta.

Lajmin e hidhur të ndarjes së tij të parakohshme nga jeta e ka dhënë përmes një dedikimi prekës në rrjetet sociale, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka.

Advertisements

Shkreta prej disa vitesh po punonte me futbollin e fëmijëve në projektin Grow për Zyrën Rajonale të FSHF në Tiranë.

Mwsohet se ai ka ndër ruar jetë pas një sëm undje të rëndë nga e cila vu ante dhe ka lënë pas dy fëmijë të m itur.

Postimi i plotë i Dukës:

Advertisements

Shumë i pikëlluar për lajmin e nd arjes nga jeta të Florian Shkretës. Flori ishte një nga bashkëpunëtorët më të vyer të Federatës Shqiptare të Futbollit dhe punonte prej disa vitesh me futbollin e fëmijëve në projektin Grow për Zyrën Rajonale të FSHF në Tiranë.

Një njeri i përkushtuar, serioz në punë e që ka dhënë një kontribut të çmuar për fëmijët, të cilët ai i donte aq shumë. Është e vështirë të gjesh fjalët e duhura në këto çaste. Largimi i tij i parakohshëm nga jeta na ka tri shtuar shumë.

Dua t’i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Shkreta dhe të afërmve të tij. Familja jonë e futbollit do ta kujtojë gjithmonë me respekt e nderim Florianin. Qoftë i paharruar kujtimi yt!

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP