Në një dalje publike bashkë me Komitetin Teknik të Ekspertëve, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu rikonfirmoi deklaratën e Ministres së Arsimit se shkollat do të nisin me 11 janar.

Ndërsa, përsa i takon çerdheve dhe kopshteve, ende nuk ka një përkufizim të këtij kufizimi.

Advertisements

“Ministria e Arsimit ka vlerësuar hapjen e vitit të ri shkollor më datën 11 janar, ndërkohë që sa i përket çerdheve dhe kopshteve nuk ka një parashikim për kufizimin e datave të hapjes dhe do jetë si vitet e tjera.”, tha Manastirliu.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements