S’ka asgjë më të sikletshme se të qëndroni pranë dikujt që vuan nga problemet me erën e gojës, apo e kundërta, të qëndroni me frikën se mund të shqetësoni të tjerët me aromën tuaj të gojës. Sado që mund të përtypni karamele ose çamçakëzë, ato janë një zgjidhje e përkohshme dhe e jashtme e problemit.

Ky është një problem që duhet trajtuar së brendshmi dhe përzierja e përbërësve me veti të fuqishme pastruese për organzimin, do të jetë çelësi për problemin tuaj.

Advertisements

Përbërësit: 2 mollë mesatare, 1 limon, 5 gjethe lakre, 1 tufëz majdanoz, 1 copë xhinxher.

-Lani me kujdes të gjithë përbërësit

-Shtrydhni limonin për t’i marrë lëngun

Advertisements

-Përzieni gjithë përbërësit në frulator

-Pijeni menjëherë për t’u siguruar që antioksidantët të jenë të gjithë aty

Lëngu i limonit është i pasur me vitaminë C, një nutrient me antioksidantë dhe veti antibakteriale. Lakra hyn tek perimet kruçifere të cilat kanë veti të eliminojnë toksinat dhe bakteret. Përmbajnë edhe squfur i cili detoksifikon trupin.

Majdanozi suporton veshkat dhe sistemin tretës duke eliminuar substancat helmuese nga trupi. Xhinxheri lufton inflamacionin dhe trupi nuk i lejon bakteret të mbijetojnë, përfshirë dhe ato që shkaktojnë erën e keqe të gojës.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP