Një tërmet me madhësi 4.1 të shkallës rihter tro nditi rajonin e Nafpaktos mëngjesin e kësaj të mërkure.

Mediat greke bëjnë me dije se lajmi është konfirmuar nga Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës.

Advertisements

Lëkundja kishte një thellësi fokale prej 16.6 km, ndërsa epiqendra ishte vendosur 7 km në jugperëndim të Nafpaktos.

Lëkundjet u ndien në zonat e Akaisë dhe Etoloakarnanisë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP