Zëvendëskryeministri Erion Braçe duket se është i fri kësuar keq nga Covid 19, saqë gjatë ditës së sotme, në një inspektim me Ramën në zonën e Lushnjes është shfaqur me dy ma ska. Gjatë gjithë kohës në rrjetet sociale, Braçe ka bërë thirrje që qytetarët të vendosin m aska, e veçanërisht politikanët, që sipas tij më së pari duhet të japin shembujt e tyre.

Gjatë inspektimit me Ramën, nuk munguan as lëvdatat e banorëve që siç është bërë e zakonshme, shfaqen krejt papritur në lidhjet live të ERTV-së. “Na vjen çik zor që të krahasohemi, zonja e kodrës ka nevojë dhe për disa investime”, u shprehën drejtuesit e pushtetit lokal.

Advertisements

Ndërkohë për Ramën, Braçe është shembulli i lidhjes më të mirë mes deputetit dhe banorëve të zonës.

“Me zv.Kryeministrin Erion Braçe, njëkohësisht shembëlltyrë e lidhjes së deputetit me banorët e me prodhuesit e një zone, ku në radhë të parë falë punës së palodhur të Erionit, së bashku me drejtuesit vendorë e me komunitetet, progresi në 7 vjet e dy muaj ka qenë pakrahasimisht më i madh se në dekadat e mëparshme, në çdo drejtim”, shkruan Rama sa i takon vizitës së tij në Lushnje.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP