Një tërmet i fortë me magnitudë 5.1 të shkallës Richter ka goditur Italinë mbrëmjen e sotme.

Epiqendra e tërmetit ishte në Siçili, ndërsa thellësia e goditjeve ishte 16 kilometër.

Advertisements

Mediat italiane raportojnë se deri më tani nuk ka dëme material apo njerëz të lënduar, ndërkohë që qytetarët e Siçilisë kanë dalë nga banesat të tmerruar për shkak të lëkundjeve të forta./newsbo mb

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP