Policia greke njoftoi ditën e sotme se ka arr estuar 3 infermiere shqiptare në Spitalin publik të Janinës Haxhikosta. Lajmi është publikuar edhe në disa media të shtetit fqinj.

Bashkë me infermieret nga Shqipëria janë shoqëruar edhe dy vajza me të njëjtin profesion nga Bullgaria në këtë spital. Sipas burimeve paraprake mësohet se punonjëset e spitalit nuk kishin dokumentacion për të punuar në spital .

Advertisements

Vijojnë hetimet sesi ato kishin arritur të punesoheshin në spitalin e Janinës pa patur dokumentacionin përkatës, ndërkohë që mbetet për tu parë nëse ato do të kthehen në Shqipëri, apo do të përballen me drejtësinë greke.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements