Një automjet ka “fluturuar” mbi 100 metra në ajër në autostradën Rrogozhinë-Lushnje.

Advertisements

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme, teksa makina në të cilin udhëtonin 2 të rinj ka përfunduar në oborrin e një banese shumë larg rrugës kryesore.

Përplasja në tokë ka qënë tepër e fortë, çka i ka shkaktuar të rinjve plagë të rënda.

Advertisements

Dy të rinjtë janë transportuar në gjendje të rëndë në spitalin e Lushnjës, teksa policia ka nisur punën për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Dyshohet se shkak i këtij aksidenti ka qënë shpejtësia e lartë dhe një gabim i shoferit ka bërë që mjeti të dalë jashtë rrugës.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP