Home Lajme Lajm i trishtë! Koronavirusi i merr jetën ish-zv.kryeministrit dhe ish deputetit të PD-së

Lajm i trishtë! Koronavirusi i merr jetën ish-zv.kryeministrit dhe ish deputetit të PD-së

0
Lajm i trishtë! Koronavirusi i merr jetën  ish-zv.kryeministrit dhe ish deputetit të PD-së

Ka ndërruar jetë Bashkim Kopliku, ish-zv.kryeministër dhe ministër i Brendshëm i qeverisë së parë të Partisë Demokratike më 1992 dhe dy herë deputet në parlamentin e Shqipërisë.

Kopliku në profesion inxhinier elektronik, vdiq nga COVID 19. Gjendja e tij u rëndua ditët e fundit por mjerisht askush nuk mund ta ndal ikjen e tij.

Advertisements

Kopliku do të mbahet mend si një zyrtar dinjitoz i shtetit shqiptar, një deputet me identitet të forte politik dhe një kritik i ish- kryeministrit Meksi dhe ish- presidentit Berisha.

Advertisements

Pas vitit 1997, pasi u largua nga Partia Demokratike, ai nuk u përfshi më në politikë, por ishte një qytetar aktiv dhe mendje kritike që do t’i mungoje shoqërisë shqiptare./sot

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP