Home Lajme E FUNDIT/ Rritja e rasteve të reja me koronavirus, Komiteti Teknik zbulon masën e re të marrë

E FUNDIT/ Rritja e rasteve të reja me koronavirus, Komiteti Teknik zbulon masën e re të marrë

0
E FUNDIT/ Rritja e rasteve të reja me koronavirus, Komiteti Teknik zbulon masën e re të marrë

Mësimi online do të vijojë edhe për një periudhë tjetër pa afat. Lajmi është bërë i ditur nga Komiteti Teknik.

“Ka në rëndim të lehtë të situatës, por është në kontroll. Mësimi në universitete do të vazhdojë online edhe për një periudhë në varësi të njoftimit që do të bëjmë”, tha zv. ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli.

Advertisements

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije se kryen rreth 423 vizita në shtëpi, ku 46% e tyre përfundojnë në spital.

Advertisements

“Vazhdon numri i vizitave në banesë 423 në 24 orëve të fundit, janë rreth 46% e tyre që përfundojnë në spital. Pacientët që shërohen shoqërohen me ambulancë. Nuk ka nevojë që të gjejnë mjete transporti”, tha Brataj.

Drejtoresha e ISHP-së, Albana Fico, ka deklaruar se situata është përkeqësuar.

Sa i përket shifrave mund të themi se kemi 301 persona për 100. 000. 2.1 përqind është raporti i vdekjeve në raport me infektimet.

Numri i testimeve për persona është 1 për 1000 banorë në javë kemi kaluar në 5.8 në 1000. Kjo situatë kërkon respektimin e masave”.

https://www.facebook.com/watch/?v=2800726383484602

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP