Shërbimi Meterologjik Ushtarak parashikon se dita e dielë do të jetë kryesisht e kthjellët, por e ftohtë. Kështu që nxirrni xhupat e ngrohtë nga gardëroba juaj dhe përgatituni se dimri erdhi.

Po ashtu gjatë ditës se nesërme vihet re një prezencë e shtuar e mjegullës përgjatë luginave.

Advertisements

“Gjatë ditës, të dielën do të kemi mot kryesisht të kthjellët por të ftohtë.

Mjegulla e dendur do të jetë prezente në orët e para të mëngjesit përgjatë luginave.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës në veriperëndim dhe përgjatë zonave luginore në veri ( kryesisht në qarqet Shkodër, Kukës, Lezhë) erë e vrullëshme 15-20m/sek”, njofton SHMU. http://www.albeu.com/shqiperi/dimri-erdhi-ja-cfare-kane-parashikuar-sinoptikanet-per-diten-e-neserme/550469/

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP