Deputetet që këtë të enjte nuk e mbajtën maskën në mjediset e hapura u ndëshkuan sapo lanë oborrin e Parlamentit.

Ky është socialisti Florenc Spaho, që u gjobit nga policia, pasi kishte shkelur aktin normativ te qeverisë.

Advertisements

Deputeti tjetër që nuk e zbatoi vendimin për vendosjen e detyruar të maskës në mjediset e hapura ishte opozitari Alban Zeneli, i grupit demokrat.

Edhe ai u gjobit nga policia.

Policia ndaloi edhe deputetin Kujtim Gjuzi, kryetari i partisë konservatore, i cili po ashtu ishte pa maskë në rrugë.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP