epa08479028 An ambulance carrying patient infected with the novel SARS-CoV-2 coronavirus causing the COVID-19 disease arrives at the City General Hospital 8 September in Skopje, North Macedonia, 11 June 2020. The number of newly infected COVID-19 patients in the North Macedonia is still more than one hundred per day in last two weeks, which is a big number for the small Balkan country. Government is considering to continue the preventive measures in the country. EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2617 testime të realizuara 594 persona kanë rezultuar pozitiv më virusin korona.

Shkup-303, Kumanovë-22, Dibër-5, Shtip-13, Prilep-19, Tetovë-26, Strugë-12, Veles-17, Manastir-18, Ohër-10, Kavardarc-7, Gostivar-12, Gjevgjeli-13, Strumicë-34, Kriva Pallankë-7, Radovish-6, Koçan-18, Probishtip-3, Demir Hisar-2, Pehçevë-1, Berovë-2, Vallandovë-7, Vinicë-2, Dellçevë-5, Kratovë-1, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-17, Resnjë-7 dhe Negotinë-3

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 162 pacientë të shëruar.

Ndërkaq 3 pacientë kanë humbur betejën me virusin korona.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP