Gazetarja Anila Hoxha ka bërë publikë mbrëmjen e djeshme një ngjarje tro nditëse ab uzimi sek sual brenda familjes.

Me të ëmën që i mbante duart për ta inkurajuar, një 11 vjeçare me banim në Tiranë denoncoi burrin e të motrës si pë rdhu nues. E mit ura u bind se duhej ta tregonte abu zimin se ks ual menjëherë sapo kun ati u largua si emigrant në Greqi.

Advertisements

“Motrën e dërguan në mate rnitet për të lindur, ndërsa burri i saj u kthye në shtëpi dhe më ab uzoi”., mësohet të ketë rrëfyer 11-vjeçarja.

Burimet e prokurorisë së Tiranës tregojnë për Top Channel se shtetasi me inicialet K.Z është shpallur në kërkim pas marrjes së dës hmisë dhe administrimit të provave. Fëmija banonte shpesh tek e motra tregojnë bu rimet, pasi e ëma ishte e div orcuar.

Sipas një burimi zyrtar janë administruar të dhënat në maternitet për të konfirmuar dëshminë e fëmijës, ndërkohë që janë marrë edhe dëshmi të së motrës.

Advertisements

Gruaja tregon se e kishte vënë re bashkëshortin t’i kërkonte llogari 11-vjeçares për punët e shtëpisë, dhe që gjithashtu ishte vënë në dijeni nga e ëma për ngjarjen.

“Mami më ka kapur burri i motrës ditën kur motra lindi. Nuk dua të jetoj më atje”, është shprehur fëmija, të cilës i është vënë menjëherë në dispozicion një psikologe edhe gjatë marrjes së dë shmisë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP