Një tërmet i fuqishëm ka tron ditur mëngjesin e sotëm brigjet e Kilit.

Sipas Institutit gjeologjik amerikan (USGS) tërmeti ishte i shkallës rihter 6.8.

Advertisements

Nga ana e tij shërbimi kombëtar i urgjencave i Ministrisë së Brendshme theksoi se tërmeti nuk ka shkaktuar vik tima dhe as dëme materiale.

Sipas USGS, tërmeti ndodhi 78 kilometra në veriperëndim të qytetit Vallenar, në një thellësi prej 23 kilometrash.

Ndërkohë në rrjetet sociale po qarkullojnë video nga momenti kur u ndjenë lëkundjet e forta.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP