Një djalë i lindur në vitin 2004 me origjinë shqiptare, por banues në Sansepolcro, në provincën e Arezzo, këtë mëngjes rreth orës 10.30 u dërgua me urgjencë në Spitalin Careggi (Firence) ku momentalisht është i shtruar në Qendrën e Traumës.

Djali, siç shpjegohet nga karabinierët së bashku me Brigadën e Zjarrfikësve, po kalonte disa minuta me shokët e tij në tarracën e ndërtesës së një fabrike e përshtatur për shkollë (pasi instituti profesional Buitoni, të cilën djali merr pjesë, po i nënshtrohet rikonstruksionit), shkruan “La Stampa”.

Advertisements

Në këtë moment, policia po përpiqet të kuptojë pse djali kaloi mbi dritën e dritës, e cila me peshën e trupit të tij u shemb duke bërë që 16 vjeçari, i cili bëri një fluturim prej gjashtë metrash, të binte.

Dinamika e aksidentit ende po vlerësohet nga karabinierët dhe zjarrfikësit të cilët ndërhynë në vend. Djali u transportua me Pegaso në spitalin Fiorentin në Careggi ku ndodhet në spital pasi pësoi fraktura dhe trauma./boldnews

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP