Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 14 viktima nga koronavirusi (dje ishin 7)

Totali i vdekjeve që nga fillimi i emergjencës shëndetësore është rritur në 35.624

Advertisements

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1008 raste të reja pozitiv, (dje ishin 1458) për një total prej 288,761 të prekurish nga Covid.

Gjithashtu pati edhe 316 të shëruar, për një total prej 213,950 raste pacientësh.

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 2 viktima dhe 125 raste të reja pozitiv.

Advertisements

Numri i përgjithshëm i vdekjeve në Rajon ka shkuar në 16.901 kurse totali i rasteve pozitive, që prej fillimit të pandemisë, është rritur në 103464

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP