Një zjarr i madh ka rënë në mesnatë në Pyllin e Pishës pranë fshatit Kamenicë, pjesë e Parkut Kombëtar Divjakë-Karavasta.

Bëhet me dije se zjarri është përhapur me shpejtësi pasi favorizohet nga era.

Advertisements

Në vendngjarje kanë shkuar zjarrëfikëset dhe po punojnë për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Sakaq, dyshohet se zjarri ka rënë nga pakujdesia e fermerëve.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP