Kreu i selisë së shenjtë të Vatikanit, Papa Françesku, i është nënshtruar testit të koronavirusit.

Ati i shenjtë ju nënshtrua testit pak ditë më parë, por përgjigja doli gjatë së shtunës.

Advertisements

Fatmirësisht ati i shenjtë doli negativ ndaj koronavirusit.

Shkak për testimin u bë fakti se kardinal Luis Tagle, rezultoi pozitiv ndaj koronavirusit.

Kardinali i cili ndodhet në Filipine në izolim, u takua me Papën në 29 gusht në Vatikan.

Advertisements

Papa gëzon shëndet të plotë dhe zhvillon normalisht aktivitetet e tij

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP