Presidenti i Republikës, Ilir Meta reagon pas ndarjes nga jeta të profesorit të njohur Sabit Brokaj.

Duke e konsideruar një humbje të pazëvendësueshme, Presidenti Meta i shpreh ngushëllimet më të ndjera familjes.

Advertisements

Postimi i plotë:

Trishtues lajmi për ndarjen nga jeta të Profesor Sabit Brokaj, mjekut dhe intelektualit të shquar, gjithmonë të angazhuar në çështjet kombëtare edhe si deputet e ministër.

Ngushëllimet më të ndjera familjes Brokaj, të afërmve dhe miqve të tij për këtë humbje të pazëvendësueshme që na lëndoi të gjithëve ne që e njohëm nga afër.

Advertisements

I paharruar kujtimi i Profesor Sabitit!”

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP