Kryeministri Edi Rama ka uruar sot të gjithë fëmijët për ditën e parë të shkollës.

Ai e ka shoqëruar këtë urime një foto të djalit të tij, Zahos i cili ka shkuar në shkollë për herë të parë.

Advertisements

Kreu i qeverisë thekson se ky ishte një emocion i rrallë për të. Ndërkohë që në urimin e tij nuk ka lënë pa përfshirë dhe prindërit dhe gjyshërit të tyre.

“Dita e parë emocion i rrallë😍 Zoti i bekoftë të gjithë fëmijët që sot nisën shkollën dhe i mbroftë gjithnjë bashkë me prindërit e gjyshërit e tyre të pazëvendësueshëm🙏

Dashuri, shëndet e gëzime paçin gjithmonë🤗”, thekson Rama.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP