Gala Aliaj, vajza e artistit shqiptar Robert Aliaj, ka bërë krenarë gjithë shqiptarët duke u shpallur fituese e ‘The Voice Kids’ në Belgjikë.

15-vjeçarja mahniti jurinë dhe publikun me dy performanca të saj.

Advertisements

Ajo u ngjit në këngë dhe interpretoi këngët ‘Goodbye Yellow Brick Road’ të Elton John dhe ‘Make You Feel My Love’ të Adele.

“E pavërtetë, nuk mund ta besoj këtë. Unë fitova,”- shkroi Gala Aliaj në një postim në rrjetet sociale, ku postoi foto krah babai të saj, i cili ishte në skenë në momentin që u shpall emri i 15-vjeçares si fituese.

Ky është padyshim një sukses i jashtëzakonshëm për Galan dhe pikënisja e një karrierë të gjatë në muzikë.

Advertisements

Ja dy performancat e saj në skenën e ‘The Voice Kids’, mbrëmjen e djeshme:

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP