Papa Françesku është testuar për koronavirus. Ai i është nënshtruar një testi pasi Kardinali Luis Tagle doli pozitiv me Covid-19. Mësohet se Papa ishte takuat me tagle me 29 gusht në Vatikan ndërsa ky i fundit është futur në karantinë.

Mediat italiane raportojnë se Papa ka rezultuar negativ dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

Advertisements

Italia është një nga vendet më të prekuara nga Covid-19 në Evropë, ku prej fillimit ta pandemsië deri më tani janë regjistruar 287,753 të infektuar dhe 35,610 të vdekur.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements