Vijojnë të shtohen rastete pozitive në bluzat e bardha në Elbasan.

Burime për mediat bëjnë me dije se mes të infektuarve me koronavirus është një mjeke kardiologe në qendrën spitalore “Xhaferr Kongoli” në qytetin e Elbasanit.

Advertisements

Mësohet se pasi është konfirmuar rasti i kardiologes është futur në karantinë një mjeke tjetër, e cila ka pasur kontakte me të infektuarën.

Kujtojmë që pak ditë më parë ka rezultuar pozitive me Covid-19 një mjek kirurg, po në të njëjtin spital.

Ditën e sotme 6 persona e humbën betejën me koronavirusin, ndërsa u shënuan 135 raste të reja.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP