Po ashtu burime për Dosja.al bëjnë me dije se janë infektuar me Covid-19 edhe dy infermiere të cilat punojnë në Urgjencën e Spitalit të Kavajës.

KAVAJË- Drejtori i një banke private në Kavajë ka rezultuar pozittiv me Covid-19. Dosja.al mëson se është infektuar me sëmundjen vdekjeprurëse edhe gruaja e tij, e cila në profesion është mësuse. Po ashtu burime për Dosja.al bëjnë me dije se janë infektuar me Covid-19 edhe dy infermiere të cilat punojnë në Urgjencën e Spitalit të Kavajës.

Advertisements

Nuk dihet se si është gjendja e tyre dhe nëse ata po punojnë në intsitucionet që janë në shërbim të njerëzve.

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë infektuar me koronavirus 164 raste të reja. Sakaq së funmi kanë humbur jetën 3 pascientë, ndërsa 51 të tjerë janë shëruar.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP