Situata do të përkeqësohet në pasdite pasi priten vranësira lokale dhe shira të izoluar. Ndërsa era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3-4 ballë.

TIRANË– Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në Shqipëri. Sipas IGJEUM, ditën e sotme kthjellimet do të mbizotërojnë motin në vendin tonë deri në mesditë kur vranësira kalimtare fillojnë të shfaqen në pjesën më të madhe të vendit.

Advertisements

Situata do të përkeqësohet në pasdite pasi priten vranësira lokale dhe shira të izoluar. Ndërsa era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3-4 ballë.

HARTA LIVE:

https://www.windy.com/?wind,surface,36.527,7.471,3&utm_medium=embed-map&utm_source=https%3A%2F%2Fdosja.al%2Fharta-live-harrojeni-diellin-rikthehen-vranesirat-kalimtare-ne-pjesen-me-te-madhe-te-vendit%2F%3Ffbclid%3DIwAR2jJbGxhA7nUo1fF3tF1h4tK9d1kF5som2I8yRkJJHJyc1bC9AC5HNQEs0

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP