Shënohet një tjetër vikt imë nga COVID-19 në qytetin e Përmetit.

Mësohet se vik tima e radhës është 60-vjeçarja Anika Komino, e cila humbi jetën një ditë pasi u shtrua me urgjencë në spitalin Infektiv në Tiranë.

Advertisements

Mësohet se 60-vjeçarja qëndronte e izoluar në banesë prej katër ditësh, pasi kishte simptoma, por tamponi nuk e kishte bërë. Të afërmit e saj sapo vure re rëndimin e gjendjes së saj, e nisën atë me autoambulancë drejt Tiranës.

Ndërkohë, në Shqipëri rëndohet çdo ditë bilanci i COVID-19. Një ditë më parë humbën jetën edhe 4 pacientë të tjerë dhe rezultuan të infektuar edhe 168 raste të reja. Në total numri i vik timave ka shkuar në 334.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP