Biznesmeni i njohur, Eugert Lazaj u gjet i vr.arë në banesën e tij në periferi të Tiranës në fund të muajit korrik. Ai ishte pronari i kompleksit luksoz në Maminas, “Adorions Palace”.

Ditën e sotme, Xhensila Myrtezaj ka bërë një dedikim prekës për bashkëshorten e biznesmenit të ndjerë, Eugert Lazaj.

Advertisements

Në një reagim në rrjetet sociale, ndërsa ka publikuar një foto të biznesmenit së bashku me bashkëshorten e tij, Xhensila ka shkruar disa fjalë ngus.hëlluese për këtë të fundit, teksa thotë se forcën për të ecur përpara shpreson ta gjejë tek zoti dhe fëmijët e saj.

“E dashur motra ime. E di dhi.mbjen tënde të gjithë këtyre 40 ditëve për hu.mbjen e gjysmës tënde. Gjysmë njeri, gjysmë frymë. Sado afër mundemi të jemi në krahun tënd, prapë ty të mungon krahu yt. Sa shkëlqenit, sa të ndritnin sytë. Deri sa vd.ekja të na ndajë, kështu thuhet në dashuritë e vërteta, dhe kështu ndodh, kështu ndodhi!

Nuk kam dashur të të hap pl.agë e as të t’kujtoj dhi.mbjen. por, sot kur ti e kujton, s’mundem të rri pa të ngus.hëlluar së tepërmi, edhe pse nuk kam fu.qi të të jap forcë por veç tek Zoti e gjetsh, tek fëmijët tuaj. E fortë qofsh, ashtu si dashuria që kishit!“ ka shkruar Myrtezaj.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP