Uniformat blu kanë shoqëruar disa persona në Rrëshen për ate ntatin e ndodhur pasditen e kësaj të marte në kryeqytet, ku mbeti i pla gosur rëndë shënjestra, Preng Gjini.

Burime bejne me dije se te shoqeruarit jane nga fisi Reçi, një nga grupet kr iminale në Rrëshen.

Advertisements

Qe prej vitit 2016, dy familjet Reçi dhe Gjini kanë ele minuar pjesëtarë të njerit-tjetrit. Në zanafillën e kon fliktit dyshohet se qëndrojnë pazaret e prishura të dr ogës. Pak muaj më parë, u ekz ekutua me sna jper në qendër të Rrëshenit Kastriot Reçi, ish-pronari i një televizioni në Lezhë.

Ndërkohë, Policia e Lezhes, e ndihmuar nga forcat RENEA po ushtron kontrolle ne disa banesa ne Mirdite, ku jetojne familjare te personave qe jane te dyshuar si te perfshire ne hakm arrje ndaj Preng Gjinit. Po ashtu, edhe Policia e Elbasanit po vijon me kontrolle te shumta per kapjen e personave me precedente kr iminale./Vizionplus

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP