Detaje të reja janë mësuar nga ngjarja e ndodhur mbrëmjen e djeshme në zonën e Kodrës së Diellit, te rruga “Bill Klinton”.

Burime të sigurta, bëjnë me dije se ajo që u përfol fillimisht si aks ident ka qenë një ate ntat, i cili nuk ka shkuar siç duhet. Mjeti tip Ford Focus që u largua nga vendngjarja me karoatrecin e Policisë së Shtetit dhe kishte përfunduar mbi trotuar, është përdorur nga atentatori, i cili më pas e brak tisi.

Advertisements

Mësohet se drejtuesi i këtij mjeti, i ka zënë prit një mjeti tjetër tip Audi dhe ka nisur ta qël lojë fillimisht me levë hekuri duke i thyer xhamat.

Por menjëherë, shoferi i Audit luksoz i ka dhënë gaz dhe e ka marrë përpara Fordin që i kishte zënë rrugën duke e hedhur mbi trotuar, në hyrjen e një shtëpie në krah të rrugës. Kur ka parë se nuk e ka realizuar dot ate ntatin , i riu drejtues i Ford-it, ka marrë dokumentat nga makina dhe “ia ka futur vrapit”, raporton newsbomb.al.

Në vendngjarje kanë mbërritur më pas forcat e policisë që kanë dokumentuar provat dhe një karoatrec që ka marrë mjetin e braktisur të atentatorit. Deri tani nuk ka asnjë njoftim zyrtar nga Policia, ndërsa nuk dihet as identiteti i të përfshirëve në ate ntat.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP