Nje 50 vjecar eshte qel luar me ar me zjarri, teksa ka qene ne banesen e tezes se tij.

Ai eshte nga Vlora, por e kane qel luar kur ishte ne Fier, nderkohe qe autoret jane larguar me makine.

“Në lagjen Mbrostar-Ferko, Fier, në banesën e tezes së tij, është pla gosur me a rmë zjarri në krahë shtetasi N.Xh, 50 vjeç, banues në Vlorë”-njofton policia.

Sipas saj, autorët dyshohet se janë larguar me një mjet tip “Benz” i cili pak minuta më vonë u gjet i djegur në aksin rrugor Fier-Levan, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Levanit”.

Fier
Informacion paraprak

Sot më datë 01.08.2020, rreth orës 00:30, në lagjen Mbrostar-Ferko, Fier, në banesën e tezes së tij, është pla gosur me a rmë zjarri në krahë shtetasi N.Xh, 50 vjeç, banues në Vlorë.

50-vjeçari ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Autorët dyshohet se janë larguar me një mjet tip “Benz” i cili pak minuta më vonë u gjet i djegur në aksin rrugor Fier-Levan, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Levanit”.

Eshtë ngritur grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP