Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 5 viktima nga koronavirusi (dje ishin 13), për një total prej 35 463 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1411 raste të reja pozitiv (dje ishin 1367), për një total prej 263.949 të prekurish nga Covid.

Në vend sot pati edhe 225 pacientë të shëruar,(dje ishin 314) për një total prej 206.554, teksa në repartet e terapisë intensive ndodhen 67 pacientë

Në Rajonin e Lombardisë gjatë 24 orëve të fundit u raportua për 0 viktima për të tretën ditë rradhazi, 87 të shëruar dhe 269 raste të reja pozitiv.

Që prej fillimit të pandemisë në Rajon totali i vdekjeve mbetet 16 857 kurse numri i përgjithshëm i të infektuarve është rritur 98.814.

Fondacioni Gimbe ka raportuar sot se në një javë në Itali, rastet e reja të infeksionit Covid pothuajse janë dyfishuar. Nga të dhënat del se ato janë rritur me 92.4% në vetëm 7 ditë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP