Poul Pogba ka mbetur jashtë kombëtares së Francës për ndeshjet e radhës në Ligën e Europës pasi ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka dhënë trajneri i kombëtares së Francës Didier Deschamps i cili kur u pyet për mungesën e mesfushorit dhe arsyen në fjalë.

Futbollisti që është pjesë e Manchester United ka patur një nga sezonet më të vështirë për shkak edhe të dëmtimeve që pësoi, ndërsa për rrjedhojë humbi edhe rolin e protagonistit në skuadër.

Në fundin e sezonit Pogba e mori disi veten, por edhe atëherë kur pritej të ishte në rritje pandemia e koronavirusit e ka ndalur. Me Francën Pogba është kampioni i botës në fuqi.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP