Hungaria më 1 shtator do të mbyll sërish kufijtë, në mënyrë që të minimizojë përhapjen e koronavirusit.

Zv.kryeministri Gergely Gulyas tha se masa do të miratohet së fundmi nga qeveria, si masë kundër shtimit të konsiderueshëm të infeksioneve me Covid-19.

Advertisements

Ai tha se asnjë qytetar i huaj nuk do të lejohet të hyjë në Hynagri duke filluar që nga 1 shtatori, me disa përjashtime të cilat nuk janë bërë ende me dije.

Hungarezët që kthehen nga jashtë vendit do të duhet të paraqesin dy teste negative, në të kundërt do qëndrojnë në karantinë për dy javë.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP