Ministri i Jashtëm grek Nikos Dendis ka telefonuar dje kryeministrin shqiptar Edi Rama. Lajmin e ka bërë me dije diplomati grek.

Në një postim në tëitter ai thotë se në fokus të diskutimeve mes tyre kanë qenë marrëdhëniet ypalëshe dhe zhvillimet në rajon.

Më herët sot, Ministri i Jashtëm Nikos Dendias pati një bisedë telefonike me Ministrin e Jashtëm italian Luigi Di Maio.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP