Deri në mbrëmje dukej pothuajse e pabesueshme, por Lionel Messi po ndahet me Barcelona pas 20 vjetësh. “Pleshti” ka komunikuar me faks në klubin katalanas se ai synon të largohet nga dhe dëshiron ta bëjë këtë duke ushtruar klauzolën e njëanshme. Një tërmet i vërtetë që ka tronditur tifozët në të gjithë botën, të cilët tani po pyesin se ku do të luajë argjentinasi sezonin e ardhshëm.

Messi hesht, por nga profili i tij në Instagram vjen një sinjal që mund të interpretohet si një çelës merkatoje: numri 10, në të vërtetë, ka filluar të ndjekë Manchester Cityn, për më tepër, në Angli Messi do të takohej me mikun e tij Guardiola, me të cilin fitoi gjithçka.

Advertisements

Kjo ishte mjaftueshëm për të gëzuar tifozët anglezë. Për momentin është vetëm një folloë (Ndjekje), por mjaftoi për të ngritur një hipotezë. E ardhmja në Premier League? Kjo mbetet për t’u parë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP