Juventus po tentojë të bëjë një çmenduri në merkato duke bashkuar dyshen Messi- Ronaldo në një ekip.

Sipas L-Equipe, juventinët kanë hyrë në garë për shërbimet e argjentinasit pasi kanë bërë një tentativë duke kontaktuar babain e 33- vjeçarit.

Advertisements

Nuk dihen ende në çfarë hapa janë negociatat, por deri më tani dihet se një rezidencë është blerë nga Messi në Milano. U duk se argjentinasi ishte afër Inter-it, por në sulm janë hedhur edhe ekipet e sheikëve PSG dhe Manchester City.

Këta të fundit, sipas mediave spanjolle mbeten favoritë pasi Pep Guardiola duke shfrytëzuar kontaktet dhe miqësinë e mirë me Messin po tenton ta bindë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP