Pak ditë më parë, qeveria ruse konfirmoi zyrtarisht se ka gjetur vaksinën ndaj koronavirusit, të quajtur “Sputnik V”.

Për të provuar efikasitetin e virusit, njëra nga vajzat e presidentit, mori injektimin e nevojshëm. Në një intervistë për mediat ruse, Putin zbuloi se njëra nga të bijat e tij, e cila ishte vaksinuar kundër COVID-19, kishte zhvilluar antitrupa kundër virusit.

Advertisements

“Është mjaft e qartë për specialistët tanë se kjo vaksinë krijon imunitet të qëndrueshëm, përfshirë antitrupa, sikurse i ndodhi vajzës sime. Vaksina nuk është e dëmshme, faleminderit Zotit, vajza ime po ndihet mirë”, u shpreh Putin.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements