Një marinar shqiptar është gjetur i pajetë në ujërat greke, brenda anijes së mallrave me flamur shqiptar.

Mësohët se vik tima është Ndue Nikolli, i cili ka ndërruar jetë pasi ka pësuar infarkt. Ekspertiza mjeko-ligjore ka bërë me dije se shkak për vd ekjen e 63 vjeçarit është bërë sulmi në zemër.

Advertisements

Nikolli kishte pesë ditë në anije dhe vetëm sot është gjetur i pajetë nga agjenti i anijes me flamur shqiptar “BERGFJORD”. Shqiptari kishte rënë në tokë pa ndjenja në dhomën e motorëve të mjetit lundrues.

Më pas agjenti i anijes ka infomuar Autoritetin Qendror Portual të Amaliapolis. Nikolli është transportuar më pas në spital me anë të një ambulance./albeu

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP