Dashi

Kjo e premte duket pak e lodhshme : nëse ka pasur dyshime në dashuri, nëse ka pasur probleme në punë, duhet të përgatiteni për të rrahur grushtat në tryezë . Shpresa është se ju jeni i ri dhe i pamenduar, sepse brenda ditëve të ardhshme njerëzit me përgjegjësi të forta do ta gjejnë veten të gjykojnë ose duhet të mbrohen kundër dikujt.

Demi

Midis ditës së sotme dhe të nesërme do të rikuperoni një energji të mirë , kështu që ftesa për ata që duhet të sqarojnë dashurinë ose të flasin me dikë që ka rëndësi është të veprojnë brenda 48 orëve të ardhshme. Të Dielën do të ketë disa hutime të vogla në dashuri : kini kujdes nga krizat e pazbuluara! Ne duhet të jemi të sinqertë në marrëdhëniet e çiftit, përndryshe shtatori mund të sjellë disa të vërteta të fshehura.

Binjakët

Nëse dy ditët e fundit kanë zbuluar një krizë të vogël, tani ju jeni pak më konstant dhe paqësor në zgjedhjet tuaja . Të Dielën, falë Hënës së favorshme, mund të flasim edhe për një afrim në dashuri . Vendosjet më të mëdha në dashuri ndodhin në marrëdhëniet me Dashi dhe Peshorja.Disa vëmendje do t’ju duhet t’i kushtohen çështjeve ekonomike , pasi duket se keni qenë nën njëfarë presioni për ca kohë.

Gaforrja

Gjëja e rëndësishme tani është që ju nuk keni bërë shumë konfuzion në dashuri , sepse ndonjëherë mendoni se një situatë është e duhura, për të menduar krejt të kundërtën të nesërmen! Kjo ndodh sepse qeveriseni nga Hëna, ju jeni i ndryshueshëm dhe hijeshia juaj buron nga kjo paqartësi që ju përfshin. Fakti që jeni vazhdimisht i pasigurt dhe disi me humor shtyn të tjerët të ju mbrojnë.

Luani

Këto ditë po mendoni më seriozisht për çështjet ekonomike . Kjo nuk është e gabuar, sepse viti 2021 do të jetë një vit që nuk do të lejojë shpenzime të mëdha. Shumë Leos tashmë e dinë që do të duhet të kalojnë një periudhë të vlefshme, por jo një periudhë të lehtë nga këndvështrimi i perspektivave. Prandaj është e nevojshme të fluturoni ulët dhe të përpiqeni të amortizoni disa shpenzime të lindura kohët e fundit.Horoskopi i Paolo Fox ju fton të kushtoni vëmendje, sepse në shtator dashuria mund të ishte përsëri protagonist.

Virgjëresha

Pas dy ditësh pushim, këtu janë dy ditë interesante . Fakti i gjetjes së cilësive tuaja mendore dhe burimeve tuaja më të mira, të cilat janë logjikë dhe racionalitet, është një pikë referimi për të ardhmen. Dielli dhe Mërkuri janë në shenjën tuaj të zodiakut, Jupiteri dhe Saturni janë të favorshëm: është e vështirë për ju të jeni akoma në këtë periudhë , përveç nëse keni blloqe psikologjike ose personale që nuk ju lejojnë të ecni përpara. Në këtë rast, në mënyrë paradoksale mund të ishte edhe më mirë sepse periudha ndihmon: ju mund të takoni personin e duhur që ju shtyn të ngrini zemrën dhe të kapërceni shumë probleme.

Peshorja

Ju jeni akoma pak i trullosur . Midis sot dhe nesër ju duhet të jeni të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja me Dashi dhe Kancerin, sepse ka diçka të gabuar: ndonjëherë keni ndjenja që nuk mund t’i përcaktoni, ndonjëherë ato thjesht janë emocione që nuk kthehen. Duhet mbajtur mend që ju jeni shumë i dashur për formën dhe provën e dashurisë, por për fat të keq këto ditë ju duket pak e vetmuar ose mbase shumë e kërkuar. Këshillat e horoskopit të Paolo Fox janë t’i kushtojnë vëmendje palestrës.

Akrepi

Midis ditës së sotme dhe të nesërme do të gjeni shërim. Ju do të donit të bënit gjëra të reja, të kryenit projekte të reja, por këto ditë do të ishte më mirë të merrni një kujdes. 2021 do të jetë viti i shkurtimeve të mëdha dhe ndoshta shumë njerëz tashmë kanë vendosur që duan të braktisin një projekt nëse shohin se nuk është mirë.Në dashuri, kini kujdes që të mos krijoni shumë tension në lojë.

Shigjetari

Kjo e premte ju fton që t’i kushtoni vëmendje sferës ekonomike , sepse gjatë fundjavës mund të ketë disa shpenzime shumë. Në këto momente është e këshillueshme që të shikoni të ardhmen me optimizëm, megjithatë, e cila nuk duhet t’ju shtyjë të bëni zgjedhje të rrezikshme, por thjesht të vazhdoni vetëm atë që është me të vërtetë e vlefshme.

Dashuria mund të rikuperohet: Shtatori do të jetë një muaj me burime të mëdha në këtë kuptim.

Bricjapi

Hëna është në shenjën tuaj të zodiakut. Me Jupiterin dhe Saturnin aktiv ndiheni se keni më shumë përgjegjësi mbi supet tuaja. Ndërsa disa përgjigje kanë munguar gjatë ditëve të fundit – veçanërisht për dashurinë dhe familjen -, sa më shumë të afrohemi në shtator, aq më shumë do të vijnë këto përgjigje. Tri ditët e ardhshme janë gjithashtu të rëndësishme për marrëdhëniet .

Ujori

Deri të Dielën do të jetë shumë e rëndësishme të kuptoni se çfarë dëshironi, madje edhe në aspektin e miqësisë . Shumë Ujorë që nga fillimi i vitit 2020 kanë mbyllur marrëdhënie të caktuara dhe kanë bërë zgjedhje të rëndësishme edhe në punë, sepse nuk doni më të humbni kohën tuaj! E gjithë kjo mund të çojë gjithashtu në izolim që ka qenë pak më i rëndë për tu menaxhuar gjatë dy muajve të fundit. Kini kujdes nga dashuritë e paqarta, sepse shtatori mund të jetë një muaj i veçantë. Duhet të jeni mirëkuptues – dikush ka qenë shumë mirëkuptues me ju kohët e fundit dhe tani është radha juaj të jeni.

Peshqit

Duhet të përfitoni nga kjo fundjavë veçanërisht duke marrë parasysh faktin se mes ditës së djeshme dhe një ditë më parë dje mund të ketë pasur shumë probleme edhe në një nivel fizik, siç janë dhimbja e kokës, nervozizmi dhe lodhja. Ditët e ditës së sotme dhe të nesërme ndihmojnë në një rikuperim të mire, nëse ndjeheni shumë të lodhur, ndoshta kjo ndodh sepse bëni shumë dhe të gjithë vetëm. Ka edhe nga ata që kanë bërë një zgjedhje të shkëlqyeshme të dashurisë dhe për këtë e kanë penalizuar veten pak. Shtë e rëndësishme që personi që është afër jush dhe që ju do ju njohë vlerën tuaj./ CNA.al

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP