Një lokali në qendër të Elbasanit i është vendosur tr itol gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Një sasi lënde pl asëse është vendosur në “Bar Truth” rreth orës 03:00 të mëngjesit, por fatmirësisht nuk ka patur të lë nduar.

Lokali është në pronësi të Mateo Toçi, ish-futbollist i Elbasanit.

Dyshimet e para të policisë janë se lënda pl asëse mund të jetë vendosur për shkak të konkurrencës, ndërsa policia po heton për zbardhjen e ngjarjes dhe për identifikimin e autorëve.

Njoftimi i Policisë:

Në orët e para të mëngjesit në lagjen “Luigj Gurakuqi”, Elbasan në pjesën e jashtme të lokalit me administrator shtetasin M.T., në pjesën e jashtme të lokalit ka shp ërthyer një sasi e vogel dyshohet lëndë pla sëse, duke shkaktuar vetëm dë me të vogla materiale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP