Dy shqiptarë, hu mbën jetën pas një ak sidenti dje në mëngjes në Urën George Washington në New York.

Në 9:42 të mëngjesit, një veturë Honda CRV u përplas me një Chevrolet Corvette, në pjesën e ulët të urës.

Advertisements

Honda u kthye përm bys. Me të udhëtonin dy shqiptarë nga Malësia: Muharem Frluckaj, 52 vjeç dhe bashkëshortja e Bisere Frluckaj, 47.

Dy të ndjerët banonin në Bronx. Gruaja u shpall e vde kur në vend, nga ndërhyrësit e shpejtë, kurse i shoqi që ishte në timon, u dërgua ur gjent në spital, ku dha shp irt.

Shoferi i makinës tjetër u dërgua në një spital në Teaneck, me lë ndime të lehta.

Advertisements

Detektivët po shqyrtojnë aksi dentin për të zbuluar arsyet që e shkaktuan.

Dy shqiptarë nga Malësia: Muharem Frluckaj, 52 vjeç dhe bashkëshortja e Bisere Frluckaj, 47 nderruan jete ne Nju Jork nje dite me pare ne nje aksident tragjik.

Të afërm të tyre kanë konfirmuar lajmin në rrjetet sociale e kane bere dedikime prekese.

Njeri shkruan: “Sot morem nje lajm te zi nga Amerika e larget, ne nje a ksident komunikacioni nde rruan jete djali i tezes time Muharem Frluçkaj me bashkeshorten e tij Bisere Rami Frluçkaj. Ende nuk mund te besojme se ndodhi kjo tra gjedi jo vetem per ne familjaret por per te gjithe Malesine, por duhet ta pranojme realitetin se nuk ndodhen me ne mesin tone, te Allahut jemi dhe te ai do te kthehemi!

Muharemi dhe Bisera ishin shembull i nje familjeje malesore, te dashur dhe te afert me familjen dhe vendlindjen.
Muharem sa here vije ne vendlindje nuk u ktheve pa i vizituar familjaret tu, dajen, tezet e te gjithe vendasit duke treguar respekt e afersi shpirterore me te gjithe ne. Vlerat tua te larta njerezore e shpirterore te bene edhe besimtare e njeri human, gjithmone ishe duke i ndihmuar te tjeret, aty ku ishte e ku nuk ishte nevoja. Ndihma dhe perkrahja jote ndaj te afermeve, vendasve dhe familjareve nuk do te harrohen kurre!

Ashtu siç ishe ti i dashur e i respektueshem ashtu e kishe edhe bashkeudhetaren tende te jetes, me te cilen tash e tutje lutemi qe te jeni bashke ne xhenet!
Tezes time, vellezerve e motres tende ashtu si edhe prinderve te Biseres e vellezerve te saj Zoti ju dhasht durim e force qe te perballojne kete dh imbje kaq te thelle!
Bijt e bijat sikur ju qe ishit jane te rralle, Zoti ju shperbleft me xhenet!”

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP