Gazetarja Anila Hoxha ka treguar mbrëmjen e sotme detaje të reja dhe shumë të rënda nga ngjarja që tro nditi Tiranën pak ditë më parë, ku nënë e bijë u vetëf lijuan sepse besonin në ringjallje.

Hoxha tha në emisionin e Eni Vasilit se nëna e Anisës, Zhaneta Josifi është gjetur nga ekspertët mjeko-ligjor në gjunjë, e pajetë. Pra, Zhaneta siç tregon dhe Blerta, vajza e dytë që mbijetoi, pasi kishte qëndruar për më shumë se 30 ditë pa ngrënë është ulur në gjunjë për tu lutur pranë divanit ku ka humbur ndjenjat. Që prej asaj dite, 2 korrik 2020, Zhaneta ka ndërruar jetë dhe po në atë pozicion u gjet nga ekspertët.

“Nëna është gjetur në gjunjë, afër divanit. U ul për tu lutur dhe aty humbi ndjenjat. Ekspertët e gjentën në atë gjendje. Janë gjëra shumë të rënda dhe të patransmetueshme.

Blerta është shmangur dhe nuk ka treguar se cfarë sekti ka frekuentuar në 5 vitet e fundit. Rrëf en me detaje cfarë bënin në Përmet, si u angazhua në Kishë, si erdhën në Tiranë, mbaruan në shkollën e lartë. Por Blerta nuk tregon se cfarë ndodhi më pas. Ajo thotë në zgjodhëm të shkonim në rrugën e Zotit të cilën besonim”, tha ndër të tjera gazetarja./newsbo mb

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP